"10. Aile İşletmeleri Kongresi"

İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından, 15-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde "10. Aile İşletmeleri Kongresi" düzenlendi.

Kongrenin açılış konuşmaları; AGMER Başkanımız Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Yüksektepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe tarafından yapıldı.

“Üniversite Düzeyinde, Aile İşletmelerini Ele Alan İlk Kongre”

"Aile İşletmelerinde Sürdürülebilirlik" 

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER), 28 Şubat 2024 Çarşamba günü "Aile İşletmelerinde Sürdürülebilirlik" başlıklı webinar düzenledi. AGMER Müdürü Prof. Dr. Mahmut Paksoy'un moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'dan Dr. Öğr. Üyesi Hatice Sezgin konuşmacı olarak katıldı. 

"Vergi Usul Kanunu Kapsamında Enflasyon Muhasebesi ve Aile İşletmeleri" WEBINARI

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER), 23 Ekim Pazartesi günü saat 19.00'da ZOOM platformu üzerinden "Vergi Usul Kanunu Kapsamında Enflasyon Muhasebesi ve Aile İşletmeleri" başlıklı webinar düzenledi. AGMER Müdürü Prof. Dr. Mahmut Paksoy'un takdimi ve İşletme Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Peyami Çarıkçıoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen webinara, Marmara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gürbüz Gökçen konuşmacı olarak katıldı.

AGMER Müdür Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Andaç Toksoy, 10. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi'ne Katıldı

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) Müdür Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Andaç Toksoy, TAİDER Aile İşletmeleri tarafından düzenlenen 10. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’ne katıldı. “Dünden Bugüne Değerlerimizle Değişim” temasıyla 4-5 Kasım 2022 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus İstanbul'da gerçekleştirilen zirvede; 33 farklı konuşmacı, yüzlerce aile işletmesi sahibi ve üyesi yer aldı.
 

9. Aile İşletmeleri Kongresi’nde Anı Ödülleri Sahiplerini Buldu

İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile TAİDER Aile İşletmeleri Derneği iş birliğinde organize edilen ve 14-15 Nisan 2022 tarihlerinde Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 9. Aile İşletmeleri Kongresi’nin açılış konuşmalarını Rektörümüz ile AGMER Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar yaptı. Programa katılamayan Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in ise mesajı okundu.

“Aile İşletmelerinde Sistem Liderliği" Paneli

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) iş birliğinde gerçekleştirilen panel serisi kapsamında, bu kez “Aile İşletmelerinde Sistem Liderliği” konusu ele alındı. 24 Mart 2022 Perşembe günü ZOOM ve YouTube platformları üzerinden düzenlenen etkinlik, yoğun ilgi gördü.

“İşletmelerin Çıkış Yolu İnovasyon: Ama Nasıl?”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) iş birliğinde “İşletmelerin Çıkış Yolu İnovasyon: Ama Nasıl?” başlıklı webinar düzenlendi. 24 Şubat Perşembe günü ZOOM platformunda gerçekleştirilen ve eş zamanlı olarak YouTube üzerinden yayınlanan webinarın moderatörlük görevini, Girişimcilik Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Seray Begüm Samur Teraman üstlendi. İnovasyon Koçu Salih Keskin ile Synergia Kurucu Ortağı Dr. Ali Kurt’un konuşmacı olarak yer aldığı panel, AGMER Müdürü Dr. Öğr.

"Yeni Dünyada Dış Ticaret: Aile Şirketlerini Neler Bekliyor?"

İKÜ Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Yönetim Danışmanları Derneği iş birliğinde, 23 Aralık Perşembe günü "Yeni Dünyada Dış Ticaret: Aile Şirketlerini Neler Bekliyor?" başlıklı panel düzenlendi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlik; Rektör Yardımcımız & İİBF Dekan V. Prof. Dr.Sinan Alçın, AGMER Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nazan Çağlar ve Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tura'nın konuşmaları ile başladı.

“Tersine Mentorluk Paneli”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Tüm Girişimci İş Mentorleri Derneği (TUGİM) iş birliğinde, 14 Aralık Salı günü ZOOM platformu üzerinden “Tersine Mentorluk Paneli” düzenlendi. TUGİM Mentor & Eğitmenlerinden Sarp Uzer ve Hazal Alagöz’ün konuk olduğu panelin açılış konuşmaları, AGMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi H. Nazan Çağlar ve TUGİM Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Çora tarafından gerçekleştirildi.

“İş Hayatının Geleceği: Hibrit Çalışma Modeli”

Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) ile Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) iş birliğinde, 25 Kasım 2021 Perşembe günü ZOOM platformu üzerinden “İş Hayatının Geleceği: Hibrit Çalışma Modeli” başlıklı panel gerçekleştirildi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademisyenlerimizden & AGMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Andaç Toksoy'un moderatörlük görevini üstlendiği panel, Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tura Kalın ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Alçın’ın açılış konuşmaları ile başladı.